Trwa ładowanie...
d4hibl9

MG przewiduje w '13 wzrost eksportu o 2 proc. (popr.)

...

Share
d4hibl9

podajemy skorygowaną wartość deficytu w 2013 roku #

28.03. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Gospodarki przewiduje, że w 2013 roku wzrost eksportu wyniesie 2 proc., a deficyt w handlu zagranicznym 6,1 mld euro.

"Biorąc pod uwagę trudne uwarunkowania zewnętrzne i wewnętrzne wymiany handlowej w roku 2013, przewiduje się generalnie dalsze spowolnienie obrotów towarowych w bieżącym roku, a mianowicie - wzrost eksportu o 2 proc., do poziomu 144,8 mld euro, spadek importu o 0,5 proc., do poziomu 150,9 mld euro i w rezultacie redukcję deficytu o ok. 3,6 mld euro, do poziomu ok. 6,1 mld euro" - napisano w raporcie.

MG obawia się, że zawirowania w strefie euro mogą przełożyć się na odpływ kapitału z Polski.

d4hibl9

"(...) Biorąc pod uwagę, wspominaną wcześniej, znaczącą rolę rynków strefy euro jako odbiorców ponad połowy polskiego eksportu, słabnący popyt importowy tych rynków może przełożyć się na wyniki produkcji krajowej. Należy jednocześnie uwzględnić wpływ spowolnienia gospodarczego na zwiększenie awersji do ryzyka, co w konsekwencji może doprowadzić do osłabienia napływu lub nawet wycofywania się kapitału zagranicznego z Polski" - napisano. (PAP)

map/ asa/

d4hibl9

Podziel się opinią

Share
d4hibl9
d4hibl9