Trwa ładowanie...
d2wli7p

MG: wicepremier Pawlak o wzroście sprzedaży detalicznej (komunikat)

...

d2wli7p
d2wli7p

23.09. Warszawa - Ministerstwo Gospodarki informuje:

- Sprzedaż detaliczna wzrosła w sierpniu o 11,3 proc. w porównaniu do roku ubiegłego. Ten wynik jest optymistyczną prognozą na stabilny i zrównoważony rozwój handlu wewnętrznego - powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas Kongresu Kupiectwa. Spotkanie z przedstawicielami handlu odbyło się 23 września 2011 r. w MG.

- MG tworzy warunki niezbędne do rozwoju handlu wewnętrznego i podnoszenia konkurencyjności polskich przedsiębiorstw - powiedział wicepremier Pawlak. Podkreślił, że resort przygotował szereg ułatwień w prowadzeniu działalności gospodarczej. - Nasze propozycje zawarte w ustawie deregulacyjnej pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze przedsiębiorców, co zachęci ich do tworzenia nowych miejsc pracy - dodał.

W opinii wiceszefa rządu wyjątkowe znacznie mają w tym obszarze małe i średnie firmy, które są trzonem polskiej gospodarki. - W 2009 r. funkcjonowało ponad 1 mln mikroprzedsiębiorstw, z czego większość zatrudnia do 9 osób - powiedział. Dodał, że MG prowadzi aktywny dialog z całym sektorem i reaguje na wszystkie zgłaszane sygnały.

d2wli7p

Wicepremier Pawlak zwrócił uwagę na brak przepisów regulujących współpracę pomiędzy sieciami handlowymi a dostawcami. - Wielkie sieci dystrybucyjne nadmiernie wykorzystują w negocjacjach swoją silną pozycję. Czekamy na propozycje obu stron dotyczące stworzenia ramowych rozwiązań prawnych - zaznaczył.


Organizatorem Kongresu Kupiectwa jest Polska Izba Handlu, Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług oraz Kongregacja Przemysłowo-Handlowa.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ akuc/

d2wli7p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wli7p