Trwa ładowanie...
d19ccbm

MI: perspektywy rozwoju rynku telekomunikacyjnego w UE (komunikat)

...

Share
d19ccbm

19.10. Warszawa - Biuro Informacji i Promocji Ministerstwa Infrastruktury informuje:

19 października br. minister infrastruktury Cezary Grabarczyk otworzył w Warszawie konferencję polskiej prezydencji dotyczącą perspektyw rozwoju rynku telekomunikacyjnego w Unii Europejskiej.

W swoim przemówieniu minister podkreślił rolę sektora telekomunikacyjnego w zapewnieniu wzrostu gospodarczego w państwach członkowskich UE. Dziś sektor technologii informacyjno-komunikacyjnych ma znaczy udział w generowaniu produktu krajowego brutto (PKB). Technologie te są wszechobecne. Towary i usługi informacyjno-komunikacyjne wpływają na poprawę produktywności i wyników we wszystkich gałęziach gospodarki - powiedział minister. Podkreślił także pozytywny wpływ nowych technologii na wzrost zatrudnienia.

Minister Grabarczyk wspomniał o społecznym aspekcie wykorzystania technologii telekomunikacyjnych. Obywatele z najodleglejszych krańców świata mogą komunikować się dziś swobodniej niż kiedykolwiek. Nie moglibyśmy jednak mówić ani o zjawisku globalizacji, ani o zjednoczonej Europie bez barier, gdybyśmy nie podjęli się usuwania barier w komunikacji - dodał Cezary Grabarczyk.

d19ccbm

W spotkaniu uczestniczy Neelie Kroes, komisarz UE ds. Agendy Cyfrowej, która wskazała na potrzebę inwestowania w sieci nowej generacji, które pozwolą na rozwój, zapewnią konkurencyjność oraz zatrudnienie przyszłym pokoleniom. Wyzwaniem jest utrzymanie tempa tej rewolucji, bez inwestycji w te fundamenty przyszłości utkniemy w przeszłości. Stwórzmy klimat, który będzie sprzyjał komunikacji przyszłości - powiedziała komisarz Kroes.

Przemawiający na zakończenie Hamadoun Toure, sekretarz generalny Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU), stwierdził, że dobra sytuacja ekonomiczna Polski sprawia, że Polska ma do odegrania duża rolę w zakresie rozwoju technologii telekomunikacyjnych. Ich rozwój jest katalizatorem rozwoju gospodarczego i wyższej jakości życia.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d19ccbm

Podziel się opinią

Share
d19ccbm
d19ccbm