Trwa ładowanie...
d2wk6tm

MI ws. szkolenia kierowców tirów (komunikat)

...

Share
d2wk6tm

01.04. Warszawa - Biuro Informacji i Promocji Ministerstwa Infrastruktury informuje:

Dnia 1 kwietnia 2011 roku minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, działając w oparciu o art. 304 par. 2 kpk, złożył zawiadomienie do Prokuratur Rejonowych: w Kępnie, Kielcach i Kościerzynie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez osoby prowadzące zajęcia szkoleniowe, organizowane przez Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego w ośrodkach szkoleniowych tego Związku, polegającego na poświadczaniu nieprawdy w dokumentacji oraz przestępstwa polegającego na podżeganiu do popełnienia przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.

Jednocześnie minister infrastruktury polecił wojewodom w trybie pilnym, w nadzorowanych przez nich ośrodkach szkoleniowych:

- sprawdzenie zgodności prowadzonego szkolenia z obowiązującymi programami,

d2wk6tm

- dokonanie przeglądu kadry wykładowców w zakresie posiadania odpowiednich kwalifikacji do prowadzenia zajęć,

- sprawdzenie, czy w ośrodkach szkolenia istnieją mechanizmy nadzoru wewnętrznego nad prowadzonymi zajęciami,

- wzmożenie działań kontrolnych w ośrodkach szkolenia w zakresie prawidłowości realizacji programu szkolenia oraz prowadzonej dokumentacji związanej ze szkoleniem.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2wk6tm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wk6tm