Trwa ładowanie...
dghd3r5

MIB: Bułgaria dołączyła do inicjatywy na rzecz budowy Via Carpatia

Warszawa, 20.06.2016 (ISBnews) - Minister transportu, komunikacji i technologii informatycznych Bułgarii podpisał oświadczenie o przystąpieniu do Deklaracji Łańcut II, której przedmiotem jest intensyfikacja międzynarodowej współpracy na rzecz rozbudowy korytarza Via Carpatia, podało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB).

Share
dghd3r5

"Polska wraz z innymi krajami Europy Środkowo-Wschodniej zaangażowana jest w rozwijanie międzynarodowego szlaku drogowego Via Carpatia, który w ramach negocjacji wytycznych UE dla sieci TEN-T z Komisją Europejską w 2013 r. został uwzględniony jako element tej sieci" - czytamy w komunikacie.

Resort przypomina, że 3 marca 2016 r. w Warszawie, z inicjatywy ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, odbyła się konferencja ministrów właściwych ds. transportu Litwy, Polski, Słowacji, Węgier, Ukrainy, Rumunii, Bułgarii i Turcji. Podczas spotkania została podpisana "Deklaracja Łańcut II" w sprawie intensyfikacji współpracy na rzecz rozbudowy korytarza Via Carpatia oraz aktualizacji jego przebiegu.

Via Carpatia to umowna nazwa korytarza transportowego łączącego kraje północy z południem Europy. Na terenie Polski, w skład Via Carpatia wchodzą odcinki dróg: S61, DK8, S19 pomiędzy miastami Budzisko, Suwałki, Białystok, Lublin, Rzeszów, Barwinek.

(ISBnews)

dghd3r5

Podziel się opinią

Share
dghd3r5
dghd3r5