Trwa ładowanie...
dxabfq9

MIB: Jest rozporządzenie ws. uproszczenia wniosków o pozwolenie na budowę domu

Warszawa, 25.08.2016 (ISBnews) - Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podpisał wczoraj Rozporządzenie w sprawie wzorów: wniosku o pozwolenie na budowę lub rozbiórkę, zgłoszenia budowy i przebudowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego, podał resort.

Share
dxabfq9

Wzory dotyczą także oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane oraz decyzji o pozwoleniu na budowę lub rozbiórkę.

"Rozporządzenie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społecznym, wzory wniosków będą maksymalnie uproszczone oraz bardziej czytelne. Ponadto realizuje ono uwagi NIK dotyczące uwzględnienia we wzorze decyzji o pozwoleniu na budowę miejsca na wpisanie stron postępowania" - czytamy w komunikacie.

Rozporządzenie określa wzory:

  • wniosku o pozwolenie na budowę lub rozbiórkę (B1), który stanowi załącznik nr 1 do rozporządzenia;
  • zgłoszenia budowy lub przebudowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego (B2), który stanowi załącznik nr 2 do rozporządzenia;
  • oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane (B3), który stanowi załącznik nr 3 do rozporządzenia;
  • informacji uzupełniającej do wniosku o pozwolenie na budowę lub rozbiórkę, zgłoszenia budowy lub przebudowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego oraz oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane (B4), który stanowi załącznik nr 4 do rozporządzenia;
  • decyzji o pozwoleniu na budowę lub rozbiórkę (B5), który stanowi załącznik nr 5 do rozporządzenia.
dxabfq9

"Do wniosku o pozwolenie na budowę lub rozbiórkę oraz zgłoszenia budowy lub przebudowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego złożonego przed dniem wejścia w życie rozporządzenia stosuje się przepisy dotychczasowe. Po publikacji rozporządzenia, na stronie MIB zostaną zamieszczone przykłady wypełnienia poszczególnych wzorów wniosków w celu przybliżenia inwestorom nowej regulacji" - czytamy dalej.

Rozporządzenie zostało przekazane 25 sierpnia 2016 r. do Rządowego Centrum Legislacji w celu publikacji w Dzienniku Ustaw i wejdzie w życie po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia, podał także resort.

(ISBnews)

dxabfq9

Podziel się opinią

Share
dxabfq9
dxabfq9