Trwa ładowanie...
d32ntnh
14-01-2016 17:28

Michelin dostarczy Wieltonowi części do pojazdów za ok. 27 mln euro w l. 2016-18

Warszawa, 14.01.2016 (ISBnews) - Wielton zawarł z Michelin Polska - jako dostawcą - długoterminową umowę strategiczną dotyczącą dostarczania w latach 2016-2018 produktów i usług przeznaczonych wyłącznie dla nowo powstałych przyczep i naczep, produkowanych przez Wielton, jego jednostkę zależną Italiana Rimorchi i jednostkę stowarzyszoną Fruehauf Expansion SAS, podała spółka.

d32ntnh
d32ntnh

Szacowana wartość przedmiotu umowy wynosi ok. 27 mln euro.

"W ramach umowy strony pragną utworzyć partnerstwo mające na celu wprowadzanie innowacyjnych produktów i usług w branży transportowej. Umowa została zawarta na okres od 1 stycznia 2016 roku do 31 grudnia 2018 roku. Umowa określa m.in. udział produktów dostawcy w łącznym zakupie opon przez odbiorców, prognozową liczbę opon, które mają zostać dostarczone w okresie obowiązywania umowy oraz ceny jednostkowe poszczególnych produktów. Dostawy produktów realizowane będą na podstawie indywidualnych zamówień przekazanych do Michelin" - czytamy w komunikacie.

Jako produkty rozumiane są opony, koła, felgi, wentyle i inne akcesoria.

Jednocześnie Wielton informuje, iż umowa zastępuje dotychczasowe postanowienia regulujące współpracę emitenta oraz Michelin określone w umowie z lutego 2014 roku.

W Polsce Wielton to największy producent i sprzedawca naczep i przyczep, a także zabudów na samochody ciężarowe, a w Europie jeden z wiodących graczy tego sektora. Spółka zadebiutowała na GPW w 2007 r.

(ISBnews)

d32ntnh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32ntnh