Trwa ładowanie...
duwe3ul

Midas złożył wniosek o wykluczenie akcji z obrotu giełdowego

Warszawa, 27.07.2016 (ISBnews) - Midas złożył wniosek o wykluczenie akcji z obrotu giełdowego oraz wniosek o ustanie uczestnictwa w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych od 9 sierpnia br., podała spółka.

Share
duwe3ul

Spółka złożyła wnioski po otrzymaniu decyzji Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o zezwoleniu na zniesienie dematerializacji jej akcji od 9 sierpnia.

W połowie czerwca akcjonariusze Midasa zdecydowali o przywróceniu akcjom spółki formy dokumentu oraz wycofaniu ich z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW.

Na początku maja Cyfrowy Polsat podał, że Polkomtel, spółka pośrednio zależna od Cyfrowego Polsatu, zamierza ogłosić przymusowy wykup akcji, by osiągnąć 100% udziału w kapitale Midasa i wycofać akcje z obrotu giełdowego.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Midas także należy do telekomunikacyjnej grupy Solorza-Żaka. W skład grupy kapitałowej wchodzą też m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.

(ISBnews)

duwe3ul

Podziel się opinią

Share
duwe3ul
duwe3ul