Trwa ładowanie...
dyvzb7k
15-02-2017 11:34

Midven liczy na wzrost wartości swoich inwestycji dzięki debiutom spółek

Warszawa, 15.02.2017 (ISBnews) - Midven liczy na wzrost wartości portfela inwestycyjnego dzięki wzrostowi organicznemu oraz potencjalnym kolejnym inwestycjom kapitałowym w 2017 r., włączając w to możliwy debiut jednej ze spółek portfelowych na rynku giełdowym w ciągu najbliższego roku, podała spółka.

dyvzb7k
dyvzb7k

"Midven nie wyklucza, że będzie to kolejna spółka działająca w obszarze gier, obok wspieranego w przygotowaniach do debiutu giełdowego niezależnego studia deweloperskiego PrimeBit Games (PBG), w które jest pośrednio zaangażowany. Midven również nie rezygnuje z planów zmiany parkietu giełdowego na główny rynek GPW, wspierając zarazem w tym względzie spółkę Parcel Technik, która rozpoczęła budowę własnej sieci tzw. 'skrytkomatów'" - czytamy w komunikacie.

Strategia Midven zakłada budowę grupy kapitałowej opartej o firmy zajmujące się rozwiązaniami technologicznymi, działające w segmencie B2B typu SaaS (Software as a Service) o zasięgu globalnym. Ważną pozycję w tej strategii zajmują spółki realizujące gry zarówno na urządzenia mobilne jak i stacjonarne, z jednoczesną synergią ze spółkami technologicznymi w obszarze IT w zakresie realizowanych przez nie gier na różnego rodzaju platformy, podano także.

"Konsekwentnie pracujemy nad poszerzeniem naszej grupy kapitałowej i jestem przekonany, że tak jak w poprzednich latach, tak i w 2017 r. zaskoczymy rynek kolejnymi inwestycjami, które wzmocnią wycenę i pozycję naszej grupy. Wzrost wartości będzie realizowany przez rozwój organiczny poszczególnych projektów, a dzięki planowanym debiutom na rynku kapitałowym powinno to być widoczne również w wycenach tych podmiotów" - powiedział prezes Andrzej Zając, cytowany w komunikacie.

Do debiutu giełdowego szykowana jest technologiczna spółka działająca w obszarze gier, konsolidując zarazem podmioty w obszarze IT i niezależnych producentów gier, w której rozwój zaangażowany jest Midven. Strategia spółki zakłada także mocne wejście na rynek jako niezależny producent i wydawca gier. Dzięki współpracy z PGB spółka zyskała dostęp do ciekawych produkcji, które będą promowane i ponownie komercjalizowane, co pozwoli na maksymalizację przychodów z tego tytułu. Midven liczy również na wykorzystanie synergii poszczególnych podmiotów związanych z rynkiem gier ze spółką PGB, podano w informacji.

dyvzb7k

"Midven zamierza aktywnie angażować się w segment gier, wspierając zarazem PBG w docelowym debiucie spółki na rynku kapitałowym. Rynek gier dzięki dystrybucji cyfrowej jest rynkiem globalnym i firmy z Polski doskonale sobie na nim radzą. Jednocześnie stopy zwrotu jakie można osiągnąć w tym segmencie pozwalają na pozyskanie kapitału na dalszy rozwój na rynku kapitałowym" - dodał prezes.

Midven liczy również na wzrost organiczny wybranych projektów, jak choćby notowanego na NewConnect Parcel Technik, który planuje przejście na GPW w ciągu dwóch lat.

"Parcel Technik to bardzo ciekawa spółka. Śmiała idea stworzenia taniej i funkcjonalnej maszyny do dystrybucji przesyłek kurierskich już doczekała się realizacji i pierwsze egzemplarze zostały zainstalowane na rynku izraelskim. Sukces programu pilotażowego, w który wierzymy, pozwoli spółce na ekspansję zarówno na tym rynku, jak i kolejnych, co pozwoli spółce na przeprowadzenie emisji akcji i debiut na GPW" - podsumował Zając.

Midven zadebiutował na rynku NewConnect w kwietniu 2013 r.

(ISBnews)

dyvzb7k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyvzb7k