Trwa ładowanie...

Mieszkam niedaleko granicy. Do pracy w Niemczech dojeżdżam autem....

Wszystko zależy od tego, czy przy zawieraniu umowy ubezpieczenia deklarował Pan częste wyjazdy za granicę. Jeżeli tak się nie stało - powinien Pan jak najszybciej zgłosić ten fakt do swojej firmy.

Mieszkam niedaleko granicy. Do pracy w Niemczech dojeżdżam autem....Fot: Liberty Direct
d39wrgs
d39wrgs

Mieszkam niedaleko granicy. Do pracy w Niemczech dojeżdżam autem. Czy w sytuacji wypadku może to wpłynąć na wypłatę odszkodowania za moje auto?

Wszystko zależy od tego, czy przy zawieraniu umowy ubezpieczenia deklarował Pan częste wyjazdy za granicę. Jeżeli tak się nie stało - powinien Pan jak najszybciej zgłosić ten fakt do swojej firmy. Będzie Pan miał wówczas pewność że w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych zdarzeń losowych poza granicami naszego kraju otrzyma Pan pomoc ubezpieczyciela i w przypadku szkody otrzyma Pan pełne odszkodowanie. Należy przy tym pamiętać, że takie zgłoszenie może wpłynąć na wysokość składki ubezpieczeniowej, ponieważ niektóre zakłady ubezpieczeń za rozszerzenie zakresu poza Polskę pobierają dodatkowe opłaty lub zwiększają składkę w zależności od częstości wyjazdów za granicę.

Materiał powstał przy współpracy z www.libertydirect.pl

Krzysztof Michałek - ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w Liberty Direct. Posiada wieloletnie doświadczenie we wszystkich obszarach związanych z oceną ryzyka ubezpieczeniowego. Początki jego kariery łączą się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym PBK, gdzie pracował w dziale likwidacji szkód. Przez prawie 10 lat pełnił funkcję Głównego Specjalisty w Biurze Ubezpieczeń Indywidualnych w TUiR WARTA SA, gdzie nadzorował ubezpieczenia OC, Autocasco i NNW. Jest absolwentem Politechniki Radomskiej. Krzysztof Michałek jest żonaty, ma dwoje dzieci. Czas wolny poświęca komputerom, samochodom oraz podróżowaniu.

d39wrgs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39wrgs