Trwa ładowanie...
d4d2te8
d4d2te8

Mieszkania i domy nadal ze stawką 7 procent

Jeszcze przez trzy lata inwestorzy będą mogli kupić duży dom lub apartament, korzystając z preferencyjnej 7-proc. stawki VAT - pisze "Rzeczpospolita".
Share
d4d2te8

Minister finansów podpisał rozporządzenie w tej sprawie, mimo że dyrektywa dotycząca VAT nie została jeszcze znowelizowana.

Na początku grudnia ministrowie finansów UE umożliwili Polsce stosowanie do końca 2010 r. niektórych preferencyjnych rozwiązań w podatku od towarów i usług. Pierwotnie miały one obowiązywać tylko do końca ubiegłego roku.

Nowe rozporządzenie ma znaczenie przede wszystkim dla tych, którzy budują mieszkania o powierzchni przekraczającej 150 mkw. albo domy większe niż 300 mkw. To właśnie ich nie objęłyby preferencyjne rozwiązania dotyczące budownictwa społecznego. Rozporządzenie sprawia, że dopiero od 1 stycznia 2011 r. nabywcy mieszkań powyżej 150 mkw. i domów większych niż 300 mkw. zapłacą 22-proc. VAT. Ale nie od całej wartości, tylko od jej części, która przekracza ustalone limity przewidziane dla budownictwa społecznego.

d4d2te8

Osoby kupujące mniejsze nieruchomości także po 2010 r. ciągle będą płacić 7-proc. VAT.

Więcej na ten temat w "Rzeczpospolitej".

Polecamy:
» Zobacz cały raport "Rynek nieruchomości"

d4d2te8

Podziel się opinią

Share
d4d2te8
d4d2te8