Trwa ładowanie...

Mieszkania na wynajem. Rząd chce promować taki model budownictwa

Wiceminister odpowiedzialny za budownictwo argumentuje, że należy zmienić tendencje panujące na rynku nieruchomości. Wskazuje on, że według statystyk, Polacy posiadają najwięcej mieszkań w Europie. Stąd też, zdaniem ministra, kłopoty ze spłatą kredytów hipotecznych.

Share
Mieszkania na wynajem. Rząd chce promować taki model budownictwaFot: Bartosz Wawryszuk
d1ntcg6

Mieszkania na wynajem zamiast dopłacania do własności - Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad nowym programem wsparcia dla osób, które poszukują lokum.
Dopłata do kredytu hipotecznego zostanie zastąpiona przez promowanie najmu mieszkań.

Wiceminister odpowiedzialny za budownictwo Kazimierz Smoliński argumentuje, że należy zmienić tendencje panujące na rynku nieruchomości. Wskazuje on, że według statystyk, Polacy posiadają najwięcej mieszkań w Europie. Stąd też, zdaniem ministra, kłopoty ze spłatą kredytów hipotecznych. Z drugiej strony w naszym kraju jest też stosunkowo najmniej mieszkań na wynajem.

Smoliński podkreślił, że tę tendencję należy odwrócić. Do końca 2018 roku będzie obowiązywał program Mieszkanie dla Młodych, który polega na jednorazowej dopłacie do kredytu hipotecznego. Po jego zakończeniu zostanie wprowadzony program, nad którym pracuje w tej chwili ministerstwo.

d1ntcg6

Zdaniem analityka rynku nieruchomości Jarosława Sadowskiego, nowe rozwiązanie będzie skierowane do nieco mniej zamożnych osób, które nie mogą sobie pozwolić na kupno własnego lokum. Jednym z założeń programu jest przejęcie takiej nieruchomości na własność po określonej liczbie lat wynajmowania.

Nie jest wykluczone, że rząd wprowadzi też kasy oszczędnościowo-budowlane. Dla osób, które będą oszczędzać na własne mieszkanie, zostanie stworzony system dopłat.

Zobacz także: Józef Wojciechowski o programie PiS. "Ja chętnie będę takie mieszkania budował"

d1ntcg6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ntcg6