Trwa ładowanie...
d1vgxbj

Mieszko kupi firmę Lider Artur za ok. 4,9 mln euro

...

d1vgxbj
d1vgxbj

26.05. Warszawa (PAP) - Mieszko kupi firmę Lider Artur, producenta ciastek, za ok. 4,9 mln euro od łotewskiej firmy Devanagari - podała spółka w komunikacie.

W środę Mieszko zawarł ze spółkami łotewskimi - Devanagari i Nordic Technologies umowy sprzedaży, na podstawie których kupi od Devanagari 100 proc. udziałów w spółce Lider Artur, a od Nordic Technologies 100 proc. udziałów w spółce NP Properties Poland.

Cena kupna Lider Artur została ustalona na ok. 4,9 mln euro, a NP Properties Poland na 1,2 mln euro.

Lider Artur to producent szerokiej gamy ciastek, m.in. ciastek kruchych, markizów, pierników i krakersów. Firma posiada nowoczesny zakład produkcyjny w Radzyniu Podlaskim.

d1vgxbj

"Podpisanie powyższych umów jest elementem długoterminowej strategii grupy Mieszko i kolejnym krokiem w budowaniu pozycji silnego, regionalnego producenta słodyczy. Badania rynkowe potwierdzają, iż segment ciastek jest jednym z największych i najbardziej interesujących w grupie słodyczy. Dotychczas Grupa Mieszko nie była praktycznie obecna w tym segmencie, a wejście w niego jest spójne z długookresową polityką firmy" - podano w raporcie.

Mieszko zamierza sfinansować transakcję kredytem bankowym. (PAP)

morb/ jtt/

d1vgxbj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vgxbj