Trwa ładowanie...
d4bk96m

Mieszko kupi TB Investicija, właściciela litewskiego producenta słodyczy

01.12. Warszawa (PAP) - Mieszko zawarł z Kenya 2010 Holdings BV warunkową umowę kupna 100 proc. udziałów w litewskiej spółce TB Investicija, która jest właścicielem producenta...

d4bk96m
d4bk96m

01.12. Warszawa (PAP) - Mieszko zawarł z Kenya 2010 Holdings BV warunkową umowę kupna 100 proc. udziałów w litewskiej spółce TB Investicija, która jest właścicielem producenta słodyczy Vilniaus Pergale. Mieszko ocenia, że przejęcie pozwoli na poprawę jego rentowności - poinformował Mieszko w komunikatach.

"Dla spółki jest to duży krok na przód w budowaniu nowego wizerunku firmy - znaczącego gracza na rynku słodyczy. Oznacza to wykorzystywanie znacznie większych szans niż tylko tych, które wynikają ze wzrostu organicznego spółki" - powiedział prezes Mieszka Marek Malinowski, cytowany w komunikacie prasowym.

Dodał, że taka akwizycja powinna przynieść synergie na wielu polach.

"Vilniaus Pergale idealnie wpisuje się w strategię firmy Mieszko. Obie firmy uzupełniają się produktowo, co daje możliwość synergii sprzedażowych i optymalizowania procesów produkcyjnych. Litewski producent to silny gracz, którego cechuje wysoka rentowność i dynamiczny wzrost sprzedaży. Zakup Vilniaus Pergale wpłynie bezpośrednio na poprawę rentowności firmy Mieszko" - powiedział Malinowski.

d4bk96m

Spółka nie podała wartości transakcji.

Firma Vilniaus Pergale jest wiodącym producentem słodyczy na Litwie i jednym z czołowych, na rynkach bałtyckich. Około 70 proc. produkcji firmy trafia na rynek litewski, pozostałe 30 proc. na rynki ościenne. Vilniaus Pergale jest na rynku litewskim liderem w wielu kategoriach, między innymi w tabliczkach czekoladowych.

Kenya 2010 Holdings BV jest spółką zależną Eva Grupe UAB i jednocześnie spółką dominującą wobec Mieszka.

Eva Grupe jest litewskim funduszem private equity, działającym od 2006 roku. Jest to spółka holdingowa zajmująca się długoterminowymi inwestycjami w papiery wartościowe oraz nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Stoi na czele grupy kapitałowej, której spółki prowadzą działalność m.in. w zakresie produkcji wyrobów cukierniczych oraz handlu artykułami spożywczymi.

W portfelu Eva Grupe, po sprzedaży Vilniaus Pergale, znajduje się m.in. sieć sklepów Aibe działająca na Litwie i Łotwie, czy producenci wody Druskiniku Rasa i Selita. (PAP)

pam/ jtt/

d4bk96m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bk96m