Trwa ładowanie...
d1bqvuf

MIH Allegro wezwał do sprzedaży 100 proc. akcji Bankiera.pl, po 8,70 zł za szt.(opis)

9.6.Warszawa (PAP) - MIH Allegro BV wezwał do sprzedaży 7.224.345
akcji Bankiera.pl, stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego tej
spółki, oferując za jedną akcję 8,70 zł....

Share
d1bqvuf

9.6.Warszawa (PAP) - MIH Allegro BV wezwał do sprzedaży 7.224.345 akcji Bankiera.pl, stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego tej spółki, oferując za jedną akcję 8,70 zł. Wzywający zamierza możliwie szybko wycofać akcje Bankiera.pl z obrotu na GPW. MCI TFI zobowiązało się sprzedać kontrolowane przez siebie akcje - poinformował pośredniczący w wezwaniu Unicredit CA IB.

Wzywający zobowiązał się nabyć akcje pod warunkiem, że nie mniej niż 4.840.311 akcji objęte będzie zapisami, zastrzegł sobie jednak uprawnienie do nabycia akcji pomimo nieziszczenia się tego warunku.

Właścicielem MIH Allegro BV jest fundusz Naspers z siedzibą w RPA, który w 2007 r. w wyniku wezwania przejął kontrolę nad spółkę Gadu-Gadu. Południowoafrykańska spółka w 2008 r. przejęła też firmę Tradus, która była właścicielem m.in. Allegro.pl

d1bqvuf

W wezwaniu podano, że MIH Allegro zamierza wystąpić z wnioskiem do Komisji Nadzoru Finansowego o wydanie zgody na zniesienie dematerializacji akcji i wycofanie akcji Bankiera z obrotu na GPW tak szybko, jak będzie to prawnie i praktycznie możliwe.

Przyjmowanie zapisów potrwa od 1 do 30 lipca 2009 roku.

We wtorek na zamknięciu za jedną akcję Bankiera.pl płacono 8,07 zł.

W wezwaniu napisano, że 9 czerwca wzywający podpisał z MCI Capital TFI umowę, na podstawie której MCI nieodwołalnie i bezwarunkowo zobowiązał się do zbycia na rzecz wzywającego 1.330.249 akcji posiadanych obecnie przez fundusz MCI oraz zobowiązał się nie odpowiadać na ewentualne kontrwezwania konkurujące z wezwaniem MIH Allegro.(PAP)

gsu/ ana/

d1bqvuf

Podziel się opinią

Share
d1bqvuf
d1bqvuf