Trwa ładowanie...
dy7oz2m
dy7oz2m

Mijający tydzień na GPW przyniósł inwestorom rozczarowanie

Warszawa, 17.06.2016 - (ISBnews/Robo4ex) - Mijający tydzień przyniósł rozczarowanie posiadaczom akcji. Indeks WIG20 stracił ok. 2%. Walory PZU straciły ok. 5%, co było następstwem wzrostu rentowności naszych 10-letnich obligacji. Liderem spadków były akcje PGNiG, które straciły ponad 9%. Presji podaży nie poddał się PKN Orlen, znajduje się na poziomie z poniedziałku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dy7oz2m

Produkcja industrialna w kwietniu w strefie euro wyniosła w ujęciu miesięcznym 1,1%. W USA zmalała w maju dynamika sprzedaży detalicznej i wyniosła w ujęciu miesięcznym 0,5%. Dynamika produkcji industrialnej w pierwszej gospodarce świata w maju spadła o 0,4%. Podaż pieniądza w naszym kraju w maju spadła do 0,9%. Bank Japonii nie zmienił polityki monetarnej pozostawiając ilość luzowania oraz stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Również FOMC pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie.

Najbliższy opór dla indeksu WIG20 to poziom 1757 pkt, a wsparcie 1716 pkt. Wskaźnik RSI 1H znajduje się w strefie wyprzedania, jednak nie można zaobserwować dywergencji z wykresem indeksu. Układ taki sugeruje możliwość testowania wspomnianego wsparcia. Jego pokonanie mogłoby doprowadzić do dalszej wyprzedaży. Zanegowaniem takiego scenariusza byłaby obrona wsparcia i próba korekty w kierunku oporu.

(ISBnews/Robo4ex)

dy7oz2m

Podziel się opinią

Share

dy7oz2m

dy7oz2m