Trwa ładowanie...
d1oib4u

Mikrokasa rozmawia z inwestorem instytucjonalnym nt. objęcia części emisji akcji

Warszawa, 06.03.2015 (ISBnews) - Mikrokasa prowadzi rozmowy na temat ewentualnego objęcia części emisji przez inwestora instytucjonalnego, poinformował prezes Andrzej Brzeski.

Share
d1oib4u

"Dotychczasowe emisje publiczne Mikrokasa zakończyły się nadsubskrypcją, a my wykorzystaliśmy dodatkowy kapitał z tego źródła na zwiększenie akcji pożyczkowej. Żeby utrzymać tempo wzrostu i podnieść poziom bezpieczeństwa finansowego, zwiększymy finansowanie działalności poprzez emisję akcji, w które zainwestujemy prywatne środki. Nie wykluczamy częściowego objęcia emisji przez inwestora instytucjonalnego - trwają rozmowy" - powiedział Brzeski, cytowany w komunikacie.

Podniesienie kapitału zakładowego spółki nastąpi poprzez emisję nowych akcji, których objęcie zapowiadają dotychczasowi właściciele - założyciele spółki. Decyzja zarządu ma na celu poprawienie wskaźników finansowych, szczególnie redukcję zadłużenia, przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowej dynamiki wzrostu. Pozyskany z emisji kapitał posłuży do przedterminowego wykupu obligacji nienotowanych na rynku, podano również.

Spółka pożyczkowa zamknęła rok 2014 zyskiem netto na poziomie 1,3 mln zł, co oznacza pięciokrotny wzrost w stosunku do roku 2013. Przychody spółki w tym okresie były o 260% wyższe niż w poprzednim roku i wyniosły niemal 7 mln zł.
Mikrokasa specjalizuje się w jedno, dwu i trzyletnich pożyczkach konsumenckich do 10 tys. zł.

(ISBnews)

d1oib4u

Podziel się opinią

Share
d1oib4u
d1oib4u