Trwa ładowanie...
d3lfene

Milestone Medical nadal celuje w przejście na GPW z NC z ofertą do 7 mln USD

Warszawa, 03.09.2015 (ISBnews) - Celem strategicznym Milestone Medical jest przeniesienie notowań z rynku NewConnect na rynek regulowany GPW i przeprowadzenie oferty publicznej akcji w kwocie do 7 mln USD, poinformował prezes  Leonard Osser.

Share
d3lfene

"Wierzymy, że notowanie na rynku regulowanym GPW pomoże zwiększyć świadomość spółki na rynku kapitałowym i liczbę potencjalnych inwestorów. Nasz prospekt emisyjny znajduje się obecnie w finalnej fazie zatwierdzenia przez KNF. Po jego zatwierdzeniu planujemy emisję akcji w kwocie do 7 mln USD i pozyskanie dodatkowego kapitału obrotowego na inwestycje w program marketingowy dla dystrybutorów, rozwój sprzedaży i przyśpieszenie wprowadzenia naszej technologii na rynki europejskie. Jednocześnie Milestone Medical zamierza aplikować o różne granty z Unii Europejskiej, które umożliwią zwiększenie naszych możliwości produkcyjnych i prowadzenie działań z zakresu badań i rozwoju w Europie" - powiedział Osser, cytowany w komunikacie.

Podkreślił, że pomimo wygenerowania pierwszych przychodów ze sprzedaży, spółka znajduje się ciągle w fazie rozwoju i przygotowuje się przeprowadzenia pełnego procesu wdrożenia urządzeń medycznych na rynek europejski jeszcze w tym roku.

"W tym kwartale ponownie z rozwagą zarządzaliśmy kosztami, które w większości związane były z uczestnictwem w procesie rejestacji urządzeń przez FDA, pozyskiwaniem nowych partnerów strategicznych i marketingiem produktów. Wierzymy, że dzięki linii kredytowej w wysokości 2 mln USD, pozyskanej od Milestone Scientific jako potwierdzenie zaufania w naszą strategię rozwoju, posiadamy wystarczający kapitał niezbędny do zakończenia procesu zatwierdzenia urządzeń do sprzedaży przez FDA" - podsumował prezes spółki.

d3lfene

Milestone Medical, Inc. opracowała sterowane komputerowo, bezbolesne medyczne systemy dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego oraz iniekcji dostawowych oparte na opatentowanej technologii firmy Milestone Scientific Inc. Opracowanie systemu dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego oraz systemu iniekcji dostawowych zostało zakończone. Obecnie firma czeka na wydanie zezwolenia na wprowadzenie na rynek obu systemów na terenie Stanów Zjednoczonych. Spółka otrzymała znak CE i pozwolenie na sprzedaż obu systemów w Unii Europejskiej.

(ISBnews)

d3lfene

Podziel się opinią

Share
d3lfene
d3lfene