Milestone Medical zakłada uzyskanie zezwoleń FDA w I półroczu 2016 r.

07.12.2015 13:11, aktual.: 07.12.2015 13:23

Warszawa, 07.12.2015 (ISBnews) - Milestone Medical zakłada uzyskanie zezwolenia amerykańskiej FDA dla systemów dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego i dostawowego w I półroczu 2016 roku, poinformował prezydent Steven F. Robins.

"Nasza globalna sieć dystrybucji jest w trakcie budowy - mamy już umowy w Polsce, Włoszech i Chinach, Pracujemy nad umowami dystrybucyjnymi w kolejnych krajach UE i na Środkowym Wschodzie. W I półroczu 2016 r. liczymy na zatwierdzenie systemu dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego i dostawowego przez FDA. Umowa dystrybucyjna w USA zostanie zawarta po uzyskaniu akceptacji FDA. Będzie to jednocześnie katalizatorem certyfikacji w Chinach" - powiedział Robins podczas spotkania z dziennikarzami.

Ponadto spółka rozpoczęła testy swojego produktu w szpitalach we Włoszech i zakłada wprowadzenie na rynek na terenie Unii Europejskiej systemów zewnątrzoponowych może ruszyć nawet jeszcze do końca 2015 roku, a systemów dostawowych w 2016. W USA wprowadzenie na rynek systemów zakładane jest w przyszłym roku, a w Chinach w 2017 roku.
Obok rozpoczętej emisji akcji, o szacunkowej wartości 10 mln USD spółka zakłada ponadto pozyskiwanie grantów w ramach programów realizowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR).

Środki z emisji mają być przeznaczone głównie na marketing, sprzedaż i kapitał obrotowy, co ma przyspieszyć rozwój spółki, a celem jest komercjalizacja produktów Milestone Medical na całym świecie. Systemy Milestone produkowane są w USA w ramach outsourcingu przez "renomowanego" partnera technologicznego.

Milestone Medical, Inc. opracowała sterowane komputerowo, bezbolesne medyczne systemy dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego oraz iniekcji dostawowych oparte na opatentowanej technologii firmy Milestone Scientific Inc. Opracowanie systemu dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego oraz systemu iniekcji dostawowych zostało zakończone. Obecnie firma oczekuje wydania zezwolenia na wprowadzenie na rynek obu systemów na terenie Stanów Zjednoczonych. Spółka otrzymała znak CE i pozwolenie na sprzedaż obu systemów w Unii Europejskiej.

Milestone Medical, Inc. jest notowana na rynku NewConnect. Po emisji spółka ma przenieść swoje notowania na rynek główny GPW.

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także