Trwa ładowanie...

Miliony z bitcoina. Amerykanin zgubił hasło i może stracić dostęp do 220 mln dolarów

Stefan Thomas jest właścicielem 7002 Bitcoinów. Niestety, zapomniał hasła do dysku z kluczem do kryptowaluty. Osiem prób dostania się do konta spełzło na niczym. Zostały dwie ostatnie. Jeśli i tym razem się nie uda, mężczyzna straci 220 mln. dolarów.

Od 2,5 mln do prawie 4 mln bitcoinów przepadło - wynika z analizy firmy ChainalysisOd 2,5 mln do prawie 4 mln bitcoinów przepadło - wynika z analizy firmy ChainalysisŹródło: Pixabay
d3pt4oh
d3pt4oh

Mieszkaniec San Francisco, Stefan Thomas, mógłby już jutro stać się milionerem i zgarnąć 220 mln dolarów, tyle bowiem warte są bitcoiny w liczbie 7002, które otrzymał kiedyś jako wynagrodzenie. Szanse na miliony uciekają jednak za każdym razem, gdy błędnie wpisuje hasło, które ma odblokować szyfrowany dysk IronKey.

Mężczyzna wiedział, jak ważne jest hasło, ale pech chciał, że zgubił kartkę, na którym je zapisał. Miał dziesięć prób odblokowania dysku. Osiem okazało się błędnych. Jeśli dwie kolejne również nie okażą się właściwymi, IronKey zostanie zaszyfrowany na stałe. 

Historię pechowego inwestora opisuje New York Times. Największy pechowiec świata? Bynajmniej. Według firmy Chainalysis, zajmującej się danymi kryptowalutowymi, z istniejących 18,5 miliona bitcoinów około 20 procent – które obecnie warte są około 140 miliardów dolarów – zostało w jakiś sposób utraconych lub zagubionych. Najczęściej jest to kazus Strefana Thomasa, czyli zgubienie kodów dostępu. Jak to możliwe?

mBank webinar odc. 2: Cele i plany inwestycyjne – jak je określać?

Wiele osób weszło w posiadanie bitcoinów w czasie, gdy nie przedstawiały żadnej konkretnej wartości, więc nie zwrócili uwagi na to, by zabezpieczyć dostęp. 

d3pt4oh

Mateusz Ratajczak przedstawił wiele historii pechowych niedoszłych milionerów. Wniosek? Kto nie jest uważny, szanse n miliony ma niewielkie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3pt4oh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pt4oh