Trwa ładowanie...
d2esuvy

Millennium DM podwyższyło cenę docelową PZU do 378,1 zł

19.11. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM, w raporcie z 15 listopada, podtrzymali rekomendację "neutralnie" dla PZU. Cena docelowa akcji spółki została podwyższona do 378,1...

Share
d2esuvy

19.11. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM, w raporcie z 15 listopada, podtrzymali rekomendację "neutralnie" dla PZU. Cena docelowa akcji spółki została podwyższona do 378,1 zł z 362,5 zł poprzednio.

"Obecnie walory spółki są wyceniane przy wskaźniku P/E na lata 2010/11 w wysokości 15,7 i 13,2 (bez rozwiązania rezerw na ubezpieczenia P), przy średnich wskaźnikach dla sektora bankowego 18,4 i 14,8. Tym niemniej, ostatnie wyniki ubezpieczyciela wskazują, że będzie on miał trudności z utrzymaniem wysokiej rentowności w kolejnych okresach" - napisano w raporcie.

"Przy założeniu płaskiego rynku akcji (w miejsce wysokich wzrostów w bieżącym roku) oraz niewielkiej podwyżki stóp procentowych, zyski PZU ucierpią bardziej niż rezultaty banków (spółka straci na portfelu obligacji, podczas gdy w bankach poprawi się marża odsetkowa, która zrekompensuje niewielkie straty na papierach dłużnych). Dodatkowo, PZU działa na gorszym rynku niż banki, gdzie koniunktura poprawia się z kwartału na kwartał, przy stagnacji czy wręcz pogorszeniu w przypadku sektora ubezpieczeń. W tej sytuacji sądzimy, że dyskonto z jakim jest notowana spółka jest w części uzasadnione" - dodano.

Raport wydano przy cenie jednej akcji PZU na poziomie 370 zł, a w piątek o godz. 10.15 płacono za nie 369,2 zł.(PAP)

gsu/ ana/

d2esuvy

Podziel się opinią

Share
d2esuvy
d2esuvy