Trwa ładowanie...
d1wxb9l

Millennium DM rekomenduje "neutralnie" dla Budimeksu, cena docelowa 71,9 zł

22.01. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM w raporcie z 16 stycznia wydali rekomendację "neutralnie" dla Budimeksu. Cena docelowa jednej akcji spółki została ustalona na 71,9...

Share
d1wxb9l

22.01. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM w raporcie z 16 stycznia wydali rekomendację "neutralnie" dla Budimeksu. Cena docelowa jednej akcji spółki została ustalona na 71,9 zł.

"Budimex jest najlepszą spółką budowlaną na GPW jeśli chodzi o generowane ROE, który stabilnie przekracza 30 proc. Jest także wzorem w zakresie zarządzania kapitałem obrotowym i generacji gotówki, co umożliwia wypłacanie sowitych dywidend. Z drugiej strony spadek rynku budowlanego w Polsce, zwłaszcza w zakresie kontraktów drogowych i nieudane wejście na rynek kolejowy poprzez zakup PNI spowodują pogorszenie wyników finansowych i pozycji gotówkowej spółki w latach 2013-2014" - napisano w raporcie.

Millennium DM oczekuje, że Budimex wypłaci dywidendę z zysku za 2012 rok w wysokości 5,6 zł na akcję, co przy obecnej wycenie giełdowej daje stopę dywidendy na poziomie 8 proc. i zdaniem analityków powinno stabilizująco działać na kurs akcji. Uważają, iż zdolność Budimex do generowania ROE powyżej 30 proc. będzie znajdowała odzwierciedlenie w premii wycenowej do innych polskich spółek budowlanych.

Raport wydano przy cenie 68,3 zł, a we wtorek o godz. 12.10 za jedną akcję budowlanej spółki płacono 68,5 zł.(PAP)

gsu/ jtt/

d1wxb9l

Podziel się opinią

Share
d1wxb9l
d1wxb9l