Trwa ładowanie...
d2n4bf0

Millennium rozwiązał walutowe transakcje terminowe ze spółką zależną Rafako

19.12.Warszawa (PAP) - Bank Millennium rozwiązał walutowe
transakcje terminowe zawarte z Elwo, spółką zależną Rafako. Bank
nie podał wysokości kwoty do zapłaty - poinformował...

d2n4bf0

19.12.Warszawa (PAP) - Bank Millennium rozwiązał walutowe transakcje terminowe zawarte z Elwo, spółką zależną Rafako. Bank nie podał wysokości kwoty do zapłaty - poinformował Rafako w komunikacie.

18 grudnia Elwo otrzymało od Banku Millennium "Oświadczenie o Rozwiązaniu Transakcji zawartych w oparciu o Umowę Ramową i Umowę Zabezpieczającą". Oświadczenie dotyczy wcześniejszego rozwiązania walutowych transakcji terminowych zawartych z bankiem.

"Bank nie poinformował o wysokości kwoty do zapłaty z tytułu zobowiązań wynikających z transakcji, o których mowa wyżej" - napisano w komunikacie.

Według Elwo, w procesie oferowania opcji, jak i w okresie późniejszej współpracy z bankiem, doszło po stronie banku do istotnych uchybień o charakterze formalno-prawnym, jak i uchybień faktycznych.

d2n4bf0

"W dniu 18 grudnia 2008 Spółka zgłosiła Bankowi Przypadek Naruszenia przez Niego Umowy Ramowej z dnia 6 maja 2005 i na tej podstawie złożyła oświadczenie o powstrzymaniu się od spełnienia na rzecz Banku, jako strony naruszającej Umowę, wszelkich świadczeń pieniężnych, o ile w ogóle byłyby Bankowi należne oraz o rozwiązaniu ze skutkiem natychmiastowym wszystkich zawartych transakcji" - podano w komunikacie Rafako.

W czwartek Rafako poinformował, iż umowę z Elwo, na podstawie której dokonywane były walutowe transakcje terminowe, rozwiązał ING Bank Śląski. Bank zajął rachunek Elwo.

ING Bank Śląski 16 grudnia przekazał Elwo oświadczenie o wcześniejszym rozwiązaniu umowy ramowej, na podstawie której dokonywane były walutowe transakcje terminowe, mimo że - jak podaje spółka - 16 grudnia odbyło się spotkanie dotyczące złożenia oferty ugody pomiędzy Elwo a ING Bank Śląski, Millennium, Fortis Bank Polska i Bank Pekao. (PAP)

pam/ jtt/

d2n4bf0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n4bf0