Trwa ładowanie...
d3h3ghy

Mimo pesymizmu na rynku banki zainteresowane systemami IT - Góral

26.3.Warszawa(PAP) - Prezes Asseco Poland, Adam Góral ocenia, że
mimo nie najlepszej sytuacji na rynku finansowym, banki są
zainteresowane zakupem systemów informatycznych. Choć...

d3h3ghy
d3h3ghy

26.3.Warszawa(PAP) - Prezes Asseco Poland, Adam Góral ocenia, że mimo nie najlepszej sytuacji na rynku finansowym, banki są zainteresowane zakupem systemów informatycznych. Choć obecna sytuacja nie pomaga w przyśpieszeniu podpisywania umów, to są też instytucje, które w trudnych czasach mają większą skłonność do inwestowania w informatykę.

"Pomimo tego, że pesymizmu na rynku finansowym jest dużo, to są instytucje, które chcą zmieniać systemy i my z wszystkimi takimi instytucjami rozmawiamy. Oczywiście gdyby pesymizm na rynku był mniejszy, to już mielibyśmy pewne umowy podpisane" - powiedział PAP Góral.

"Pesymizm powoduje, że procesy negocjacyjne i przygotowywanie umów trwa dłużej" - dodał.

Prezes Asseco nie widzi istotnych zagrożeń w związku z obecną sytuacją.

d3h3ghy

"Mamy taką korzystną sytuację, że banki są na różnym etapie rozwoju i my im jesteśmy potrzebni" - powiedział.

"W niektórych miejscach pojawiają się nawet trochę wyższe budżety, choć tego nie oczekiwaliśmy. Były banki, które całe lata nie wydawały pieniędzy i teraz, w tych trudnych czasach trochę wydają na informatykę" - dodał.

W 2008 r. 38,5 proc. przychodów ze sprzedaży grupy Asseco Poland, czyli ponad 1 mld zł, pochodziło z sektora bankowości i finansów.

Asseco Poland buduje i wdraża własnego autorstwa scentralizowane, kompleksowe systemy informatyczne dla sektora bankowego, z których korzysta ponad połowa banków działających w Polsce.(PAP)

gsu/ ana/

d3h3ghy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h3ghy