Trwa ładowanie...
d467wfq

Min. Boni włączył w Rzeszowie nadajniki telewizji cyfrowej (komunikat)

...

d467wfq
d467wfq

19.03. Warszawa Rzecznik Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji informuje:

Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, włączył dziś w Rzeszowie nadajniki naziemnej telewizji cyfrowej.

"Przygotowując program cyfryzacji telewizji w Polsce wiedzieliśmy, że trzeba "doświetlić" szczególnie tereny górskie i te, które telewizji naziemnej nie miały, ze względu na trudne ukształtowanie terenu. Dlatego podjęliśmy działania, zapewniając środki finansowe na zabezpieczenie rozbudowy sieci nadajników sygnału cyfrowego. 45 dodatkowych stacji nadawczych "doświetlających" sprawi, że 650 tys. ludzi więcej będzie mogło odbierać bezpłatny program naziemnej telewizji cyfrowej" - powiedział minister Boni.

W dniach 19-20 marca trwa przełączanie sygnału analogowego telewizji naziemnej na cyfrowy, w ramach III Etapu Cyfryzacji Telewizji Naziemnej. Jak do tej pory jest to włączenie obejmujące swoim zasięgiem największą część kraju. Nowy cyfrowy sygnał otrzyma ponad 5 mln. 700 tys ludzi. III etap jest także najtrudniejszym z dotychczasowych gdyż obejmuje swoim zasięgiem tereny górskie i trudne pod względem ukształtowania terenu. Dla zapewnienia sygnału cyfrowego na terenach górskich, staraniem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, przeznaczono z rezerwy celowej 31 mln. 451 tys. zł. , co pozwoliło zapewnić odpowiednią ilość tzw. gapfillerów, czyli stacji nadawczych rozszerzających zasięg sygnału cyfrowego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ mp/

d467wfq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d467wfq