Trwa ładowanie...

Minister Gowin uwalnia następne zawody

Resort sprawiedliwości ma listę około 100 kolejnych profesji do deregulacji. Nie uniknie oporu wielu branż - informuje "Puls Biznesu".

Share
Minister Gowin uwalnia następne zawody
Źródło: WP.PL
d49t0sl

Nie słabnie deregulacyjny zapał ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. Mimo że Rada Ministrów nie przyjęła jeszcze jego pierwszej transzy 49 otwieranych zawodów, to resort ma już prawie gotowy projekt drugiej listy deregulacyjnej.

- Druga lista zawodów, do których chcemy ułatwić dostęp, może liczyć od 80 do 100 pozycji. Finiszujemy z pracami nad projektem. Jego prezentacja ma nastąpić za 2 tygodnie - mówi Patrycja Loose, rzeczniczka Ministerstwa Sprawiedliwości.

d49t0sl

Znowu spokoju nie będą mieć maklerzy giełdowi. Deregulacja ma polegać m.in. na zniesieniu egzaminu maklerskiego. Łatwiej ma być też kandydatom na doradców podatkowych. Ministerstwo chce m.in., aby egzamin nie obejmował zakresu wiedzy z przedmiotów, które kandydat zdał na studiach.

- Możemy spodziewać się zmian, może poważnych, ale raczej nie rewolucji. Powstrzymajmy się od spekulacji i poczekajmy na projekt - mówi Tomasz Michalik, przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

d49t0sl

Podziel się opinią

Share
d49t0sl
d49t0sl