Trwa ładowanie...

Minister nie wie, jaki jest VAT na cukier

4 zł, 5,90, a teraz nawet 6,60. Ceny kilograma cukru szaleją. Rząd zrzuca winę na mitycznych spekulantów. Tymczasem minister rolnictwa idzie do telewizji, gdzie oglądają go miliony, i... totalna klapa. Bo Marek Sawicki (53 l.) z PSL pojęcia nie ma, ile wynosi teraz stawka VAT na cukier.

Share
Minister nie wie, jaki jest VAT na cukier
Źródło: WP.PL
d3ooopn

Minister brał udział w programie „Mam inne zdanie" w TVP1. Debatowano o cenach żywności. Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak (42 l.) oskarżył o odpowiedzialność za ich wzrost rząd Donalda Tuska (54 l.).

d3ooopn

- Podnieśliście podatek VAT na cukier z 7 na 8 procent - mówił. Zaatakował go Tomasz Tomczykiewicz (50 l.) z PO. - Obniżyliśmy z 7 na 5 procent - zapewniał. Błaszczak o rozstrzygnięcie sporu poprosił Sawickiego. - Pan Tomczykiewicz ma rację.

Panie Błaszczak, jak pan przystępuje do dyskusji, to warto pewne rzeczy sprawdzić - odparował minister rolnictwa.

Nie miał racji. Stawka VAT na cukier produkt to 8 proc. - Minister się kompromituje taką pomyłką - mówi Faktowi Błaszczak.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki w oświadczeniu przekazanym PAP:
"W sprawie stawek podatku VAT odsyłam Pana Mariusza Błaszczaka do Ministerstwa Finansów. Nie jestem komputerem rejestrującym listę kilkuset produktów.
Cukier jako produkt niskoprzetworzony moim zdaniem w oczywisty sposób powinien znajdować się w grupie produktów ze stawką 5-proc. i stąd moja pomyłka w programie TVP 1 "Mam inne zdanie".

Emerytury będą wyższe. Sprawdź o ile

d3ooopn

Podziel się opinią

Share
d3ooopn
d3ooopn