Trwa ładowanie...
d2adxu3

MIR: kolejne kryteria dla projektów z programu "Polska Wschodnia"

Kolejne kryteria wyboru projektów dotyczące transportu miejskiego i innowacyjnych produktów, które będą mogły liczyć na wsparcie UE z programu "Polska Wschodnia", są już gotowe - poinformowało MIR. Wartość tegorocznych konkursów organizowanych z tego programu to ok. 1,2 mld zł.

Share
d2adxu3

Budżet całego programu dla pięciu województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego wynosi ponad 8 mld zł.

Do 30 października mikro-, małe i średnie firmy, należące do ponadregionalnego powiązania kooperacyjnego, obejmującego swym zasięgiem minimum dwa województwa, w tym co najmniej jedno z Polski wschodniej, mogą ubiegać się o dotacje UE z programu "Polska Wschodnia". Chodzi o grupę minimum pięciu firm współpracujących ze sobą w pokrewnych branżach. Firmy mogą zdobyć nawet 7 mln zł na tworzenie innowacyjnych produktów i usług poprzez wdrożenie własnych lub nabytych wyników prac badawczo-rozwojowych. Łącznie do rozdysponowania w tegorocznym konkursie jest 80 mln zł.

Od 20 października do 30 grudnia br. przedsiębiorcy z Polski wschodniej będą mogli starać się o wsparcie UE w konkursie "Wzór na konkurencję". Jego budżet wynosi 5 mln zł. "Przewidziano dwuetapowe wsparcie - do 100 tys. zł na przeprowadzenie audytu wzorniczego i opracowanie rekomendacji co do dalszych działań związanych ze stosowaniem wzornictwa w firmie oraz do 3 mln zł - na wdrożenie w przedsiębiorstwie działań rekomendowanych na podstawie audytu" - tłumaczy resort.

d2adxu3

Wnioski w konkursie "Platformy startowe dla nowych pomysłów" można składać od 30 października do 27 listopada br. Do wzięcia jest 25 mln zł. Konkurs jest skierowany do młodych, którzy mają pomysł na innowacyjny biznes i chcą go prowadzić w Polsce wschodniej. Realizatorami "platform startowych" mają być wybierane w drodze konkursu ośrodki innowacji z makroregionu, które zapewnią przyszłym przedsiębiorcom specjalistyczne usługi dotyczące rozwoju pomysłu i uruchomienia własnej firmy.

30 grudnia br. ma być uruchomiony konkurs "Infrastruktura drogowa". "Jego celem jest zwiększenie dostępności miast wojewódzkich Polski wschodniej i ich obszarów funkcjonalnych w zakresie infrastruktury drogowej" - podkreślił resort. Budżet konkursu wynosi ponad 1 mld zł.

d2adxu3

Podziel się opinią

Share
d2adxu3
d2adxu3