Trwa ładowanie...
d40alhh

Miraculum planuje przedterminowy wykup obligacji dzięki kredytowi z BZ WBK

Warszawa, 07.04.2016 (ISBnews) - Miraculum zawarło umowę pięcioletniego kredytu inwestycyjnego z Bankiem Zachodnim WBK na kwotę 12 mln zł z przeznaczeniem na finansowanie wcześniejszego wykupu obligacji serii Z5 o nominale 10 mln zł oraz obligacji serii BB o nominale 1,1 mln zł wraz z kosztami wcześniejszego wykupu, podała spółka.
Share
d40alhh

"Zabezpieczeniem kredytu będą zastawy rejestrowe na znakach towarowych 'Pani Walewska' i 'Joko' oraz zapasach magazynowych spółki, zastaw rejestrowy i finansowy na wierzytelnościach z wszystkich rachunków prowadzonych dla spółki przez bank, przelew wierzytelności na rzecz banku z tytułu umowy ubezpieczenia przedmiotu zastawu rejestrowego na zapasach magazynowych, przelew globalny należności spółki względem jej kontrahentów o minimalnej wartości 3 000 000 zł, jak również hipoteka umowna łączna do kwoty najwyższej 19 650 000 zł ustanowiona na dwóch nieruchomościach należących do Fire-Max sp. z o.o. i pana Marka Jankowskiego, wraz z przelewem wierzytelności z tytułu umowy ubezpieczenia budynków i budowli znajdujących się na ww. nieruchomościach oraz poręczenie cywilne udzielone przez Fire-Max sp. z o.o."- czytamy w komunikacie.

Oprocentowanie kredytu naliczane jest według stawki WIBOR dla trzymiesięcznych depozytów bankowych, powiększonej o marżę banku w wysokości 3 punktów procentowych. W razie przedterminowej spłaty spółka zapłaci prowizję w wysokości 1 % spłacanej kwoty kredytu, podano także.

Spłata kredytu nastąpi do 31 kwietnia 2021 roku w 60 ratach kapitałowych płatnych comiesięcznie.

d40alhh

"Sytuacja z kwartału na kwartał poprawia się. Spółka buduje sprzedaż i potrzebuje środków na jej rozwój. Ujemny cykl konwersji gotówki wymaga bardzo dobrych wskaźników rotacji należności i zapasów. Optymalizowanie ich nie wystarczy w sytuacji, kiedy większość sprzedaży jest generowana z odroczonym terminem płatności ok. 60 dni, a spółka zobowiązania wynikające z produkcji ma średnio na poziomie 25 dni. Jedynym obszarem do restrukturyzacji został obszar finansowy. Ten etap spółka też zamyka z sukcesem" - czytamy w komunikacie.

Działalność Miraculum koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży nowoczesnych preparatów do pielęgnacji skóry, depilacji, a także wyrobów perfumeryjnych i kosmetyków do makijażu. W portfolio spółki znajdują się m.in. marki: Miraculum, Tanita, Pani Walewska, Chopin, Brutal i Wars. W lutym 2007 r. spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

d40alhh

Podziel się opinią

Share
d40alhh
d40alhh