Trwa ładowanie...

Mniej cukru mniejszy podatek. Pepsi zmieni recepturę

Britvic, właściciel Pepsi w Wielkiej Brytanii, zamierza zmienić recepturę swoich napojów sprzedawanych na Wyspach, by sprostać nowym wymogom i uniknąć podatku od cukru - pisze The Independent.

Mniej cukru mniejszy podatek. Pepsi zmieni recepturęFot: Mike Mozart/flickr (CC BY 2.0)
d36rkg2
d36rkg2

Britvic, właściciel Pepsi w Wielkiej Brytanii, zamierza zmienić recepturę swoich napojów sprzedawanych na Wyspach, by sprostać nowym wymogom i uniknąć podatku od cukru - pisze "The Independent".

Zmiana receptury będzie polegała głównie na redukcji cukru. Firma zamierza zmniejszyć liczbę kalorii w swoich produktach o 20 proc. w ciągu czterech lat.

Firma zamierza brać udział w rządowych konsultacjach na temat wprowadzenia podatku od cukru, który ma być wprowadzony w 2018 r., chociaż jest zawiedziona sposobem, w jaki rząd zamierza walczyć z otyłością. Według prezesa Britvic Simona Litherlanda, walka z otyłością wymaga holistycznego podejścia raczej niż podatku na słodkie napoje.

Britvic jednak zbyt dużego podatku nie zapłaci, ponieważ dwie trzecie jego napojów nie zawierają takiej ilości cukru, która będzie podlegać opodatkowaniu.

Firmy w Wielkiej Brytanii dostały dwa lata na dostosowanie swoich produktów do nowych wymogów. Według nich, napoje z zawartością cukru powyżej 5g na 100 ml i powyżej 8g na 100 ml będą opodatkowane dwoma różnymi stawkami podatku.

d36rkg2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36rkg2