Trwa ładowanie...

Mniej nauczycieli wybiera roczne urlopy

Ponad 600 nauczycieli w woj. śląskim postanowiło od 1 września wybrać
się na urlop dla poratowania zdrowia. W poprzednim roku szkolnym było ich niemal 1500, a przed
dwoma laty liczba ta sięgała 2200, pisze "Dziennik Zachodni".

Mniej nauczycieli wybiera roczne urlopyŹródło: Thinkstock
d6nqkgp
d6nqkgp

Ponad 600 nauczycieli w woj. śląskim postanowiło od 1 września wybrać się na urlop dla poratowania zdrowia. W poprzednim roku szkolnym było ich niemal 1500, a przed dwoma laty liczba ta sięgała 2200, pisze "Dziennik Zachodni".

Kilka dni temu katowickie Kuratorium Oświaty przedstawiło wyniki ankiety, jaką przeprowadziło wśród dyrektorów szkół w całym regionie. Mieli oni przekazać do centrali informacje o skali zwolnień w kierowanych przez siebie placówkach, ale też o liczbie nauczycieli, którzy od 1 września wybrali się na urlop dla poratowania zdrowia.

Napływające ze szkół dane wywołały w kuratorium niemałą konsternację. Okazało się bowiem, że liczba nauczycieli, którzy zdecydowali się skorzystać z takiej możliwości stanowi mniej niż 1/3 liczby pedagogów przebywających na urlopie zdrowotnym w roku szkolnym 2011/12. Najwyraźniej nowy trend widać w Bielsku-Białej, Sosnowcu, i Rybniku.

d6nqkgp

- Niedawno Sąd Najwyższy orzekł, że urlop zdrowotny nie chroni już przed wręczeniem wypowiedzenia. Czasy, gdy w przypadku złego stanu zdrowia próbowano jednocześnie ratować w ten sposób swój etat bezpowrotnie minęły, przyznaje Grażyna Hołyś-Warmuz, sekretarz Zarządu Okręgu Śląskiego ZNP.

(AS)

d6nqkgp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6nqkgp