Trwa ładowanie...
d1eztjf
d1eztjf
komunikat

MNiSW: Infrastruktura badawcza i dydaktyczna może służyć też celom komercyjnym (komunikat)

...
Share
d1eztjf

21.02. Warszawa - Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego informuje:

Minister Lena Kolarska-Bobińska wystosowała list do rektorów uczelni publicznych oraz dyrektorów instytutów badawczych dotyczący komercyjnego wykorzystania infrastruktury naukowej.

"Wbrew wielu wątpliwościom, infrastruktura naukowa i dydaktyczna wybudowana ze środków unijnych może zostać wykorzystana także do celów komercyjnych, a przede wszystkim do realizowania projektów badawczo-rozwojowych we współpracy z przemysłem. Ma to ogromne znaczenie w okresie, gdy priorytetem polityki rządu jest wspieranie rozwoju nauki i innowacyjności." - napisała prof. Kolarska-Bobińska w liście. Jak zapewniła minister działanie takie jest zgodne z celami programów operacyjnych perspektywy 2007-2013.

d1eztjf

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ma w planach także zorganizowanie szkoleń poświęconych tematyce dotyczącej zasad wykorzystania infrastruktury badawczej dla pracowników uczelni, w których rozpoczną działalność Inkubatory Innowacyjności. Ponadto, zostaną nimi objęci laureaci ministerialnego programu "Brokerzy Innowacji".

Pełna treść listu dostępna na stronie ministerstwa: http://www.nauka.gov.pl/g2/oryginal/2014_02/899c807d9ef309d42264b6fe9d5dd33b.pdf

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

d1eztjf

Podziel się opinią

Share
d1eztjf
d1eztjf