Trwa ładowanie...
d3irtph
d3irtph
nauka

MNiSW: wsparcie dla młodych w zawodowym starcie (komunikat)

...
Share
d3irtph

04.02. Warszawa - MNiSW informuje:

Minister nauki prof. Lena Kolarska-Bobińska wystosowała dziś list do rektorów, organizacji studenckich, pracodawców i przedsiębiorców. MNiSW wspólnie z nimi wypracuje korzystne dla absolwentów oraz studentów zasady staży i praktyk.

- Dobre wykorzystanie funduszy europejskich może przyspieszyć procesy innowacyjne i przełożyć się na wzrost liczby miejsc pracy. Nie będzie to jednak możliwe bez bliskiej współpracy nauki, szkolnictwa wyższego i gospodarki. Nieocenionym i słabo wykorzystywanym dotąd elementem tej współpracy są staże i praktyki zawodowe dla studentów - pisze w swoim liście prof. Lena Kolarska-Bobińska.

d3irtph

Prof. Kolarska-Bobińska przypomniała, że resort nauki podjął działania zarówno legislacyjne, jak i programowe, które ułatwiają start zawodowy polskich studentów i absolwentów. - Oprócz rozwiązań legislacyjnych konieczne jest jednak wspólne wypracowanie takich zasad staży i praktyk, które uczynią je wartościowymi dla wszystkich zaangażowanych stron. Chciałabym poznać Państwa opinie i rekomendacje na ten temat - apeluje minister nauki.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

d3irtph

Podziel się opinią

Share
d3irtph
d3irtph