Trwa ładowanie...
d4k0pvi
d4k0pvi

MOL dokonał 8. odkrycia ropy naftowej i gazu na bloku TAL w Pakistanie

Warszawa, 17.06.2016 (ISBnews) - MOL Plc. dokonał nowego odkrycia ropy naftowej i gazu w zarządzanym przez koncern bloku TAL w Pakistanie, podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4k0pvi

"Oznacza to ósme odkrycie w bloku i 12 odkrycie MOL w tym kraju" - czytamy w komunikacie.

Odwiert Makori-Deep-1 osiągnął 17 kwietnia docelową głębokość 5,067 m. Podczas testów, przepływ w formacji Lockhart-1 wyniósł odpowiednio 2 020 bopd i 900 boepd (5,4 MMscf/d), podano również.

"Jako akcjonariusz operacyjny, MOL jest obecnie odpowiedzialny za ponad 80 tys. boepd produkcji brutto. Nasi partnerzy w konsorcjum JV to OGDC, PPL, POL i GHPL. MOL jest obecny ponad 17 lat w Pakistanie i posiada udziały kapitałowe w pięciu blokach" - czytamy dalej.

d4k0pvi

"Jesteśmy bardzo dumni z naszego ósmego odkrycia w eksploatowanym bloku TAL. To nowe odkrycie obniżyło ryzyko poszukiwań w głębszych obszarach w bloku TAL i daje nowy potencjał. Co więcej, odkrycie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa energetycznego kraju. [?] Nasze poszukiwania w Pakistanie są kluczowym elementem nowego programu wydobywczego, który celuje w stworzenie samofinansujące się portfolio, nawet w obliczu niskich cen ropy" - powiedział E&P COO MOL dr Berislav Gaso, cytowany w komunikacie.

Węgierski koncern MOL prowadzi działalność w zakresie wydobycia i przerobu ropy naftowej (aktywa produkcyjne ma w 8 krajach, posiada też 5 rafinerii). Od 2004 r. jest notowany na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

d4k0pvi

Podziel się opinią

Share

d4k0pvi

d4k0pvi