Trwa ładowanie...
d2wk6tm
media
11-04-2011 14:42

MON i MI ws. przekazywania częstotliwości (komunikat)

...

Share
d2wk6tm

11.04. Warszawa - Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Infrastruktury informuje:

W związku z pojawiającymi się komentarzami prasowymi dotyczącymi zwalniania przez resort ON częstotliwości, które mają być przeznaczone na budowę sieci LTE Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Infrastruktury przedstawia stanowisko w przedmiotowej sprawie:

W ramach wzajemnej współpracy pomiędzy Ministrem Infrastruktury a Ministrem Obrony Narodowej został powołany roboczy zespół ekspertów, który podjął prace nad opracowaniem zmian Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowej Tablicy Przeznaczeń Częstotliwości mających na celu stworzenie formalnoprawnych podstaw wzajemnego przekazywania częstotliwości pomiędzy sferą wojskową i cywilną, biorąc pod uwagę propozycje przedstawione w projekcie porozumienia między Ministrem Obrony Narodowej a Prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Zmiana Krajowej Tablicy Przeznaczeń Częstotliwości doprowadzi do pozyskania zasobów częstotliwości umożliwiających rozwój szerokopasmowego dostępu do Internetu zgodnie z celami Europejskiej Agendy Cyfrowej. Resorty prognozują, iż w ciągu około dwóch miesięcy będzie możliwe przesłanie projektu tablicy do uzgodnień społecznych i międzyresortowych.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ mick/

d2wk6tm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wk6tm