Trwa ładowanie...
dhpcypa

MON: minister Siemoniak z wizytą we Francji (komunikat)

...

dhpcypa
dhpcypa

06.05. Warszawa - MON informuje:

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak przebywać będzie w dniach 7-8 maja br. z wizytą we Francji w składzie delegacji Prezydenta RP.

Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z członkami delegacji odbędzie oficjalne rozmowy z Prezydentem Republiki Francuskiej Franois Hollande'm.

Minister obrony Tomasz Siemoniak spotka się ponadto z francuskim ministrem obrony Jean-Yves Le Drian'em.

dhpcypa

Ministrowie obrony obu krajów podpiszą list intencyjny o zacieśnieniu bilateralnej współpracy wojskowej. Dokument ten umożliwi wzajemną kooperację na rzecz rozwoju potencjału sił zbrojnych. Ponadto ułatwi oddziaływania na rzecz umacniania Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony UE, na czym zależy obu sygnatariuszom.

W drugim dniu wizyty, w środę, 8 maja br., pod Łukiem Triumfalnym w Paryżu odbędą się uroczystości rocznicy zwycięstwa w II wojnie światowej. Prezydent B. Komorowski i polskie siły zbrojne będą szczególnymi gośćmi obchodów dnia zwycięstwa w Paryżu. W obchodach weźmie udział wojskowa asysta honorowa wraz z pocztem flagowym oraz pododdziałem honorowym w umundurowaniu wszystkich rodzajów sił zbrojnych z Dowództwa Garnizonu Warszawa i Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/ mhr/

dhpcypa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhpcypa