Trwa ładowanie...

MON podpisało umowę na samoloty dla VIP-ów

Ministerstwo Obrony Narodowej i EuroLOT podpisały umowę w sprawie czarteru dwóch samolotów Embraer 175 dla najważniejszych osób w państwie - podał EuroLOT.

Share
MON podpisało umowę na samoloty dla VIP-ówŹródło: PAP
dyp32aa

Samoloty będą pilotowane i obsługiwane przez załogi PLL LOT (piloci i personel pokładowy). Maszyny, zgodnie z postanowieniami umowy, będą wykonywały operacje pomalowane na kolory biały i czerwony, z napisem "Rzeczpospolita Polska" po jednej stronie i "Republic of Poland" po drugiej stronie samolotu.

Umowa została podpisana do końca 2013 roku, z możliwością jej skrócenia lub wydłużenia.

EuroLOT to regionalny przewoźnik należący do Skarbu Państwa i Polskich Linii Lotniczych LOT.

dyp32aa

Embraer 175 to nowoczesny samolot pasażerski, o napędzie odrzutowym, wyposażony m.in. w najnowsze urządzenia radio-nawigacyjne i spełniający najwyższe wymagania także w zakresie komfortu podróży. Może nim lecieć 82 pasażerów. Zasięg Embraera 175 to, w zależności od obciążenia, do 3 500 km. Obecnie, we flocie PLL LOT latają dwadzieścia dwa samoloty typu Embraer 170 i Embarer 175.

Koncepcja "zagospodarowania" dwóch samolotów brazylijskiej produkcji Embraer-175 - zamówionych przez PLL LOT, a wobec kryzysu niepotrzebnych przewoźnikowi - pojawiła się latem ubiegłego roku. Początkowo mówiono o leasingu maszyn, potem o dzierżawie; ostatecznie zdecydowano się na ich wyczarterowanie.

dyp32aa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyp32aa
dyp32aa