Więcej wojska na północy Polski. MON pyta o nieruchomości

MON szuka nieruchomości w Elblągu. Mają być one wykorzystane w celu budowy infrastruktury obronnej. Do tego wojewoda warmińsko-mazurski zwrócił się z prośbą o wskazanie miejsc do wykorzystana na cele szkoleniowe dla wojska.

MON pyta o nieruchomości blisko granicy z Rosją (zdj. ilustracyjne)
MON pyta o nieruchomości blisko granicy z Rosją (zdj. ilustracyjne)
Źródło zdjęć: © East News | Marek Maliszewski/REPORTER
oprac. KRWL

Wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej Cezary Tomczyk wystąpił z prośbą do władz powiatu elbląskiego. Chodzi o możliwość wykorzystania nieruchomości, które są własnością powiatu, dla celów związanych z budową infrastruktury obronnej na wschodniej flance NATO. Nie podano jednak szczegółów dotyczących tego, o które konkretnie nieruchomości chodzi i w jakim celu miałyby one być wykorzystane — pisze elbląski serwis portel.pl.

Zarząd powiatu elbląskiego otrzymał również pismo od wojewody warmińsko-mazurskiego. W piśmie tym wojewoda zwracał się z prośbą o wskazanie infrastruktury na terenie powiatu, która mogłaby być wykorzystana na cele szkoleniowe dla wojska. Zarząd powiatu zaproponował dwa budynki, które są przeznaczone na sprzedaż. Chodziło o budynek, w którym mieścił się Dom Pomocy Społecznej w Rangórach, oraz o budynki, które były wcześniej Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Kamionku Wielkim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Restauracja obok budowy w Międzyzdrojach

Zarząd odpowiada Tomczykowi

Zarząd powiatu rozpatrzył również prośbę Cezarego Tomczyka dotyczącą wykorzystania nieruchomości na cele związane z budową infrastruktury obronnej na wschodniej flance NATO. Informacje na ten temat podał podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu w Elblągu, która odbyła się 28 czerwca – czytamy na regionalnym portalu.

W Elblągu stacjonuje nie tylko Wojsko Polskie, ale także natowska Wielonarodowa Dywizja Północny Wschód. W tym mieście stacjonuje m.in. 16. Pułk Logistyczny i 2. Dywizjon Rakietowy 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego, do którego trafił w ubiegłym roku zestaw przeciwrakietowy Mała Narew.

Źródło artykułu:WP Finanse

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (31)