Trwa ładowanie...
d4lxnn1

MON: udział min. Siemoniaka w uroczystościach Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii (komunikat)

...

d4lxnn1
d4lxnn1

29.11. Warszawa - MON informuje:

W piątek, 30 listopada br., minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak weźmie udział w uroczystościach z okazji Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii w Ośrodku Szkolenia Poligonowego w Toruniu.

Tegoroczne obchody Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii mają szczególny wymiar. W ich trakcie nastąpi bowiem przekazanie w czasowe użytkowanie dywizjonowego modułu ogniowego 155mm hs Krab.

Delegacja MON pod przewodnictwem ministra, obserwować będzie ponadto pokaz dynamiczny działania pododdziałów ogniowych Wojsk Rakietowych i Artylerii.

d4lxnn1

Ok. godz. 12.30 zaplanowany jest briefing prasowy.

Szczegóły programu: http://www.army.mil.pl/index.php/aktualnosci/4150-komunikat


Krab - samobieżna armatohaubica 155 mm, który trafi do Wojsk Lądowych, będzie się składał z ośmiu dział; będą mu towarzyszyły wozy dowodzenia i logistyki.

Nowa broń ma większy zasięg i pozwala korzystać z amunicji precyzyjnej zgodnych ze standardami NATO. Amunicja naprowadzana laserowo i przez GPS pozwala trafiać z dokładnością do kilku metrów i niszczyć cel punktowo, a nie przez pokrycie ogniem całego obszaru.

d4lxnn1

W programie Regina zastosowano przeważający udział krajowego przemysłu. Ponad 80 procent tego systemu to polska myśl techniczna.

30 listopada pierwszy dywizjonowy moduł ogniowy zostanie przekazany 11. Mazurskiemu Pułkowi Artylerii im Józefa Bema w Węgorzewie. Będzie to osiem Krabów, w tym prototypy zmodernizowane do wersji seryjnej, trzy wozy dowódcze i dowódczo-sztabowe i dowodzenia, wóz amunicyjny oraz wóz remontów uzbrojenia i elektroniki. Dotychczas w obsłudze nowego sprzętu przeszkoliło się ponad 80 żołnierzy. Do końca 2015 HSW dostarczy jeszcze 16 Krabów, 8 wozów dowodzenia i 5 wozów amunicyjnych - w 2016 r. ma w pełni kompletny dywizjonowy moduł ogniowy ma być w pełni kompletny i liczyć łącznie 24 działa. Wartość umowy sprzęt dla całego dywizjonu to 550 mln zł.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ sewa/

d4lxnn1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lxnn1