Trwa ładowanie...
d15hyp9
wojsko
22-04-2010 23:45

MON ws. 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego (komunikat)

...

d15hyp9
d15hyp9

22.04. Warszawa Rzecznik prasowy ministra obrony narodowej informuje:

Odpowiadając na pytanie byłego ministra transportu pana Jerzego Polaczka informuję, że nie jest wymogiem formalnym dla objęcia stanowiska dowódcy 36 splt posiadanie uprawnień do wykonywania lotów samolotem TU-154M. Dowódca pułku jest instruktorem-pilotem samolotów Jak-40.

Jest przyjętą praktyką w jednostkach wojskowych, że ich dowódcy nie muszą posiadać uprawnień do eksploatacji wszystkich urządzeń będących na ich wyposażeniu. W 36 specjalnym pułku lotnictwa transportowego do transportu najważniejszych osób w Polsce wykorzystywane są m.in.: samoloty: TU-154, Jak-40; śmigłowce W-3 Sokół i Bell 412.

Za ciągłość i rytmikę szkolenia oraz utrzymanie nakazanych wskaźników gotowości bojowej załóg do wykonywania zadań odpowiadają bezpośrednio dowódcy eskadr. Odbywa się to pod nadzorem szefa szkolenia 36-go specjalnego pułku.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ rda/ sto/

d15hyp9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15hyp9