Trwa ładowanie...
d23gizv

MON ws. publikacji nt. zmian w strukturach zajmujących się zakupami sprzętu (komunikat)

...
Share
d23gizv

11.09. Warszawa - MON informuje:

W związku z publikacjami dotyczącymi zmian w strukturach MON zajmujących się zakupami sprzętu chciałbym poinformować, że w kontekście zaplanowanych na przyszły rok znacznych zakupów uzbrojenia i sprzętu wojskowego niezbędne są zmiany dotyczące ram legislacyjnych, procedur, organizacji, struktur oraz kadr zajmujących się tymi zakupami.

W ramach tego procesu:

d23gizv

- Na początku tego roku w Sejmie RP został złożony projekt ustawy o powołaniu do życia Agencji Uzbrojenia, czyli instytucji, która będzie odpowiedzialna za sprawne przeprowadzanie procedur zamawiania wyposażenia dla armii.

- W kwietniu tego roku Minister Bogdan Klich podpisał decyzję przyspieszającą zakupy w ramach procedury pilnej potrzeby operacyjnej.

- Zmiany kadrowe w tym pionie MON rozpoczęły się natomiast już w lipcu tego roku, a osoby, które będą realizować zadania związane z zakupami posiadają niezbędne doświadczenie do pracy na swoich stanowiskach.

Odnosząc się natomiast do opublikowanego na portalu polityka.pl materiału pragnę poinformować, że gen. bryg. Sławomir Szczepaniak obejmie na początku 2010 r. stanowisko dowódcy połączonej grupy wsparcia logistycznego w Dowództwie Operacyjnym NATO w Heidelbergu. To jedno z flagowych stanowisk w strukturach NATO, które w ramach niedawnego przeglądu etatowego zostało przyznane Polsce. Insynuacje o zdymisjonowaniu generała Szczepaniaka nie znajdują zatem potwierdzenia w faktach, bo w karierze zawodowej tego żołnierza będzie to znaczący awans. Jego kadencja na stanowisku dyrektora DZ SZ upływa w lutym 2010 r., a czas do objęcia nowego poświęci na odbycie niezbędnych kursów.

Robert Rochowicz

Rzecznik MON

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ sdd/

d23gizv

Podziel się opinią

Share
d23gizv
d23gizv