Trwa ładowanie...
d2u49b3
d2u49b3

Moody's podtrzymał rating Baa3 PGNiG z perspektywą stabilną

Warszawa, 15.02.2016 (ISBnews) - Moody's Investors Service podtrzymał raitng Baa3 Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) oraz jego spółki zależnej PGNiG Finance AB (publ). Jednocześnie agencja podtrzymała tymczasowy rating programu PGNiG Finance AB na 1,2 mld euro na poziomie (P)Baa3. Perspektywa ratingu jest stabilna, podał Moody's.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2u49b3

"Podtrzymanie ratingu odzwierciedla finansową elastyczność PGNiG, posiadaną dzięki silnemu bilansowi, który pozwala mu przetrwać przedłużający się okres niskich cen ropy naftowej i gazu oraz utrzymać profil zgodny z wytycznymi Moody's dla ratingu Baa3" - czytamy w komunikacie.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i zagranicą.

(ISBnews)

d2u49b3

Podziel się opinią

Share
d2u49b3
d2u49b3