Trwa ładowanie...
d1u3d7y
d1u3d7y

Moody's podwyższył perspektywę ratingów PKO BP do stabilnej

Warszawa, 22.05.2015 (ISBnews) - Moody's Investors Service (Moody's) utrzymał rating depozytów PKO Banku Polskiego na poziomie A2/P-1, obniżył ocenę zobowiązań do A3/(P)P-2 z A2/(P)P-1, a opinię o ryzyku kontrahenta została ustalona na poziomie A2(cr)/P-1(cr), podał bank. Perspektywa ratingów została podwyższona do stabilnej z negatywnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1u3d7y

"Podwyższenie perspektywy i utrzymanie ocen banku wynika ze sprzyjającego otoczenia makroekonomicznego Polski oraz odpowiednich głównych wskaźników banku, w tym z poprawy współczynników kapitałowych, poprawy jakości portfela aktywów oraz utrzymania dobrej rentowności" - czytamy w komunikacie.

"Korekta oceny zobowiązań wynika z uwzględnienia przez Moody's niższego prawdopodobieństwa uzyskania przesz bank ewentualnego wsparcia ze strony skarbu państwa w przypadku zaprzestania przez bank spłaty zobowiązań. W ocenie Moody's, Polska jako kraj należący do Unii Europejskiej zaimplementuje Dyrektywę Unii Europejskiej w sprawie restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji banków (BRRD), co powoduje w opinii agencji konieczność zmiany prawdopodobieństwa udzielenia wparcia bankowi ze strony Skarbu Państwa z bardzo wysokiego na umiarkowane" - podano również.

Przegląd wynikał z przyjęcia nowej metodologii wydanej przez tę agencję 16 marca 2015 r.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

(ISBnews)

d1u3d7y

Podziel się opinią

Share

d1u3d7y

d1u3d7y