Trwa ładowanie...
d1vjnxx
15-02-2017 12:39

Morawiecki: Sektor energetyczny może być częściowo repolonizowany

Warszawa, 15.02.2017 (ISBnews) - Rząd szuka możliwości realizacji kolejnych repolonizacji po niskim koszcie, w tym również z w branży energetycznej, wynika z wypowiedzi wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego. 

d1vjnxx
d1vjnxx

"Szukamy szansy, szukamy możliwości, które dadzą nam po niskich kosztach możliwość repolonizacji i być może będą takie okazje w branży energetycznej. Przy czym nie przesądzamy tego, bo szanujemy prawo własności. [...] Myślę, że będzie częściowo repolonizowany ten sektor" - powiedział Morawiecki w wywiadzie dla portalu Onet.pl.

Według niego, Polski Fundusz Rozwojowy (PFR) okazał się "niesamowicie skutecznym" wehikułem do repolonizacji w obszarze sektora finansowego.

"Jeszcze 4-5 lat temu sektor finansowy był uzależniony od zagranicy w 75%, a w polskich rękach było 25%. Dzisiaj w polskich rękach jest już 52-53%, a w zagranicznych - 48%" - dodał wicepremier.

Przypomniał, że udało się w tym sektorze przeprowadzić trzy repolonizacje: przejęcie Raiffeisen Leasing przez PKO BP, części BPH przez Alior Bank i Pekao przez PZU przy udziale PFR.

(ISBnews)

d1vjnxx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vjnxx