Trwa ładowanie...
d3t3pqo
14-02-2017 14:16

Morawiecki: Strategia już zaczęła działać (krótka6)

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zaczęła już działać, rozpoczęły się inwestycje, poprawiają się wskaźniki - mówił we wtorek wicepremier Mateusz Morawiecki. Jak wskazał, ważne jest to, jak ta poprawa przekłada się na życie przeciętnych obywateli.

d3t3pqo
d3t3pqo

Morawiecki podkreślił, że najbardziej cieszą go trzy wskaźniki. Po pierwsze - wskaźnik bezrobocia, który jest najniższy w historii w Polsce, również w styczniu, mimo, że lekko wzrósł. Po drugie - najwięcej osób w ciągu 20 lat, czyli od początku mierzenia tego wskaźnika jest zadowolonych ze swojej sytuacji materialnej. Po trzecie - najniższy wskaźnik osób, czyli 12 proc., chce wyjechać z kraju za pracą; jeszcze rok temu było to prawie dwa razy tyle.

"Nasi rodacy mówią nam tak: Strategia zaczęła działać, cieszymy się z tego, idziecie w dobrym kierunku" - powiedział wicepremier.

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński ocenił, że najważniejszym wskaźnikiem są dochody gospodarstw domowych. "Chcemy, żeby na koniec tej dekady, na koniec 2020 roku one osiągnęły poziom 76 a 80 proc. średniej unijnej, czyli mniej więcej 10 punktów proc. więcej aniżeli jest w tej chwili" - podkreślił wiceminister.

Drugim wskaźnikiem jest wskaźnik konwergencji, czyli PKB na mieszkańca mierzone siła nabywczą. "W tej chwili w naszym kraju, kiedy jest poniżej 70 proc., chcemy żeby osiągnęło pomiędzy 75 a 78 proc. średniej unijnej" - powiedział Kwieciński.

d3t3pqo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t3pqo