Trwa ładowanie...

Morskie Oko jak centrum handlowe: są limity dla wchodzących. A dla kierowców niepokornych srogie kary

Na najpopularniejszy szlak w Tatrach wejdzie teraz jedynie 2 600 osób dziennie. Jeśli chcesz się tam wybrać, lepiej kup bilety przez internet i pamiętaj o tym, że nie skorzystasz z podwózki fasiągiem. Transport konny na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego jest obecnie zakazany.

Morskie Oko jak centrum handlowe: są limity dla wchodzących. A dla kierowców niepokornych srogie karyŹródło: PAP
d1ph9c1
d1ph9c1

– Życzymy wszystkim satysfakcjonującego pobytu na łonie natury, ale namawiamy do takiego korzystania z Parku, które nie narazi innych użytkowników ani służb. Będziemy obserwować, jak rozkłada się ruch, i stosownie do tego podejmować kolejne działania, dlatego prosimy o sprawdzanie komunikatu turystycznego, gdzie zamieszczamy wszystkie istotne dla turysty i aktualne informacje – podsumowuje Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

A najświeższe informacje wprost spod samiuśkich Tater są takie: szlaki otwarte, ale z limitami. Na przykład na trasę wiodącą pod Morskie Oko może wybrać się jedynie 2600 osób dziennie. "Jedynie" - bo latem ten spacerowy szlak pokonuje aż 9000 osób na dobę. Teraz po sprzedaniu określonej liczby biletów, trasa zostanie zamknięta.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Przedstawiciele Parku rekomendują zakup biletów drogą elektroniczną, poprzez stronę internetową TPN (tpn.pl) oraz aplikacje SkyCash i mPay. Przypominają, że wprawdzie w lasach nie ma obowiązku zasłaniania nosa i ust, ale warto je zasłonić, kiedy widzimy, że wokół jest dużo ludzi. Twarz należy zasłaniać na parkingach i w punktach poboru opłat za wstęp.

Zachęcają do zabierania własnego prowiantu, na razie większość punktów gastronomicznych jest zamknięta. TPN przypomina też, że infrastruktura w Parku nie jest dezynfekowana. Warto o tym pamiętać i unikać dotykania barierek, ławek, stołów, bez zabezpieczenia w postaci rękawiczek. Po powrocie należy dokładnie umyć ręce.

d1ph9c1

Przy okazji warto pamiętać, że transport konny na terenie TPN jest zawieszony do odwołania.

Jednocześnie miejscowa policja informuje, że w rejonie parkingu przez trasą nad Morskie Oko zmienia się organizacja ruchu. Nieprawidłowo zaparkowane auta mogą być odholowywane na koszt właściciela.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

d1ph9c1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ph9c1