Trwa ładowanie...
d20he6x

Mostostal Zabrze chce utrzymywać ok. 40-proc. udział eksportu w przychodach

Warszawa, 23.11.2016 (ISBnews) - Mostostal Zabrze chce utrzymywać udział eksportu w przychodach na poziomie ok. 40% w kolejnych kwartałach, poinformował dyrektor finansowy Tomasz Janik.
Share
d20he6x

"Chcielibyśmy poziom eksportu utrzymywać w granicach 40% i więcej, cały czas prowadzimy starania, żeby udział kontraktów zagranicznych utrzymywał się na co najmniej takim poziomie" - powiedział Janik podczas konferencji prasowej.

Wyjaśnił, że przychody z eksportu są dla grupy formą stabilizacji w warunkach trudnego rynku krajowego, zapewniają także wyższą rentowność.

"Można uogólnić, że rentowność w kraju jest jednocyfrowa, a rentowność za granicą jest dwucyfrowa, marże zwykle przekraczają 10%" - powiedział dyrektor.

d20he6x

Wskazał też, że jeśli chodzi o rynki, na których spółka jest obecna, to struktura eksportu w kolejnych kwartałach nie będzie znacząco różna od dotychczasowej.

W okresie I-III kw. 2016 r. udział eksportu w skonsolidowanych przychodach Mostostalu Zabrze wynosił 37%.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym. Skonsolidowane przychody Mostostalu Zabrze sięgnęły 759,62 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)

d20he6x

Podziel się opinią

Share
d20he6x
d20he6x