Trwa ładowanie...
d59e599
d59e599

Mostostal Zabrze liczy na rozwój współpracy z Alstomem

Warszawa, 25.11.2015 (ISBnews) - Mostostal Zabrze nawiązał współpracę z Alstom Transport w zakresie produkcji elementów pojazdów szynowych i liczy, że ta kooperacja rozwinie się, dając "kilkadziesiąt milionów złotych przychodów rocznie" w perspektywie 1-2 lat, poinformował dyrektor finansowy Tomasz Janik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d59e599

"Pojawiła się możliwość sprzedaży na poziomie kilkudziesięciu milionów złotych. Na razie przygotowaliśmy pierwsze zlecenia. Mamy nadzieję, że będzie to współpraca, jak z Liebherrem, gdzie mamy 70-80 mln zł przychodów" - powiedział Janik podczas konferencji prasowej.

Wyjaśnił, że Alstom wykorzystał już swoje moce w fabryce w Chorzowie i chciał znaleźć współpracownika zlokalizowanego w pobliżu.

"Alstom ma wyśrubowane wymagania. Złożyli pierwsze zlecenia i mamy nadzieję, że po weryfikacji jakości przerodzą się w szerszą współpracę. To jest bardzo perspektywiczny temat" - podkreślił Janik.

d59e599

Alstom zatrudnia w Polsce ponad 1000 pracowników w sektorze transportu. Posiada w Chorzowie fabrykę taboru szynowego oraz nowoczesne centrum serwisowe dla pociągów Pendolino w Warszawie.

Zakład w Chorzowie powstał na bazie przejętej spółki Konstal. Obecnie Alstom Konstal S.A. jest jedną z 32 fabryk taboru szynowego w Grupie Alstom.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym. Skonsolidowane przychody Mostostalu Zabrze sięgnęły 862 mln zł w 2014 r.

(ISBnews)

d59e599

Podziel się opinią

Share
d59e599
d59e599