Trwa ładowanie...

Możliwe są kolejne obniżki cen na stacjach benzynowych

Różnica między ceną detaliczną Pb95 i diesla na stacjach może się zmniejszyć.

Share
Możliwe są kolejne obniżki cen na stacjach benzynowychFot: Jacek Bereźnicki
d2itxe0

Ceny paliw mogą spaść - tak wynika za analiz łódzkiego biura maklerskiego Reflex. Jego analitycy zaznaczają, że wkraczamy w okres większego zapotrzebowania na olej napędowy, a mniejszego - na benzynę.

Widać przede wszystkim w zmienności notowań obu paliw gotowych na rynku europejskim i zmianach na krajowym rynku hurtowym. To zapowiedź zmniejszenia różnicy między ceną detaliczną Pb95 i diesla na stacjach, którą zwyczajowo można obserwować w zimie.

Analitycy Refleksu podkreślają, że już w tym tygodniu na nielicznych stacjach, tam były niższe ceny dało się zauważyć symboliczne podwyżki cen oleju napędowego. To oznacza, że przy kolejnych dostawach wzrośnie ryzyko podwyżek cen diesla na obecnie najtańszych stacjach, a w perspektywie 2-3 tygodni już na wszystkich.

W ich ocenie, przed podwyżkami może nas uchronić, czego nie można wykluczyć, ponowy spadek cen w hurcie w przyszłym tygodniu. Obecnie średnio za litr benzyny Pb95 4 złote 69 groszy, za litr oleju napędowego 4 złote 31 groszy, a za litr LPG 1 złoty 88 groszy.

d2itxe0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2itxe0