Trwa ładowanie...
d427rj1

MR: Pierwsza od lat polska misja gospodarcza na Kubę planowana na 6-9 IX

Warszawa, 06.09.2016 (ISBnews) - Pierwsza od wielu lat misja gospodarcza na Kubę planowana jest na 6-9 września br. Przewodniczyć jej będzie wiceminister rozwoju Paweł Chorąży, poinformowało Ministerstwo Rozwoju.

Share
d427rj1

"Od 6 do 9 września 2016 r. planowana jest misja gospodarcza polskich przedsiębiorców na Kubę. Przewodniczyć jej będzie wiceminister rozwoju Paweł Chorąży. To pierwsze od wielu lat tak szeroko zakrojone przedsięwzięcie promujące współpracę gospodarczą pomiędzy Polską a Kubą" - czytamy w komunikacie.

W misji gospodarczej wezmą udział polskie przedsiębiorstwa z branży rolno-spożywczej, budowlanej, motoryzacyjnej, medycznej i farmaceutycznej oraz specjalizujące się w "zielonych technologiach".

Obecnie, jak podał resort, pomiędzy Polską a Kubą nie istnieją aktualnie żadne umowy z dziedziny współpracy gospodarczej, które posiadałyby moc prawną.

d427rj1

"Polsko-kubańskie kontakty biznesowe nabrały nowej dynamiki w ciągu minionych dwóch lat. Obserwujemy rosnące zainteresowanie polskich przedsiębiorców rynkiem kubańskim" - podkreśla Chorąży, cytowany w komunikacie.

Polska misja gospodarcza przewiduje udział wiceministra w polsko-kubańskim forum biznesowym oraz konsultacje w Ministerstwach: Handlu i Inwestycji Zagranicznych, Przemysłu, Energii i Górnictwa, Rolnictwa, Turystyki, a także Banku Centralnym, jak również wiodących sektorowych spółkach państwowych (farmacja, usługi medyczne/ ochrona zdrowia), podał także resort.

(ISBnews)

d427rj1

Podziel się opinią

Share
d427rj1
d427rj1